
Mennyit tud a mesterséges intelligenciáról?
Kvízkészítő – a Riddle támogatásával
Ha felfrissítené ismereteit, akkor olvassa el bevezető posztunkat, a hazai és nemzetközi helyzetképet, illetve a speciális, orvostudományhoz kapcsolódó bejegyzésünket a mesterséges intelligenciáról.
A tartalom létrejöttét a 4iG támogatta; előállításában, szerkesztésében a hvg.hu és a HVG hetilap szerkesztősége nem vett részt. A tartalom a HVG BrandLab produkciójában készült.
Ezt olvasta már?
-
Hogyan szűrjük ki a deepfake-et? – Itt tartunk most a digitalizáció terén
Egyáltalán nem disztópia, hogy valami olyasmit lássunk, amit bár teljesen valóságosnak hiszünk, egy program rakta össze. Az meg, hogy ezt mire használjuk, már más kérdés. Szolgálhatja a javunkat, szórakoztathat vagy tömegeket verhet át. Honnan tudjuk, hogy egy videót nem manipulálták? Háborút is kirobbanthat a deepfake? Lehetséges, hogy a jövőben személyre szabott mozifilmeket kapjunk? Ehhez hasonló kérdések merültek fel a MI 2041 – A jövőben történt tech-fókuszú részében.
-
Mesterséges agyak a gépben – mire jók a neurális hálózatok?
A számítógépek már rég lehagyták az embereket logikus feladatmegoldásban, de a kreativitásunkat sokáig nem tudták lemásolni. Az emberi agy működését szimuláló neurális hálózatok és a gépi tanulás révén viszont ma már szöveget alkotnak, arcokat ismernek fel, de akár rákos szöveteket is azonosíthatnak, és a részvényárfolyamok előrejelzésében is segíthetnek. Cikkünkből kiderül, mit érdemes tudni a neurális hálóról.
-
A fintech előretörése új típusú gondolkodást igényel
A pénzügyi szolgáltatások a szemünk láttára olvadnak össze az IT-világával, ehhez azonban mindkét oldalnak együtt kell működnie. A digitális transzformáció ezen a területen (is) mindent érint.
-
A busz mindig zöldet kaphat az okos városban
Számos ugrást hozhat életminőségünkben az 5G az okos városok koncepcióinak megvalósulásával. Biztonságosabb és gyorsabb (tömeg)közlekedés, hatékonyabb városüzemeltetés, fejlettebb turizmus – csak néhány példa az előttünk álló jövőből.
-
7 terület, ahol a blokkláncot még használni tudjuk vagy fogjuk
Bár a Bitcoin várva várt „Taproot” frissítése és az inflációs nyomás miatt (is) meglendülő kriptovaluta-árfolyamok mostanában ellopják a show-t, érdemes észben tartani, hogy nem minden kripto, ami blockchain, és a blokkláncnak a digitális fizetőeszközök világán túl még jó pár felhasználási területe lehetséges. Összeállításunkban több példával illusztráljuk, hogy miért nevezhette Don Tapscott, a Blockchain Research Institute elnöke ezt a technológiát a digitális kor operációs rendszerének.