
Mennyit tud a mesterséges intelligenciáról?
Kvízkészítő – a Riddle támogatásával
Ha felfrissítené ismereteit, akkor olvassa el bevezető posztunkat, a hazai és nemzetközi helyzetképet, illetve a speciális, orvostudományhoz kapcsolódó bejegyzésünket a mesterséges intelligenciáról.
A tartalom létrejöttét a 4iG támogatta; előállításában, szerkesztésében a hvg.hu és a HVG hetilap szerkesztősége nem vett részt. A tartalom a HVG BrandLab produkciójában készült.
Ezt olvasta már?
-
„Soha többet nem rekonstruálható dolgokat tudunk megőrizni az örökkévalóságnak” – hogy segít a 3D-technológia a kultúra területén? (interjú)
Építészek, régészek és más hozzáértő szakemberek állítják, hogy a 3D-s technológiával olyan dolgok válnak láthatóvá, értelmezhetővé, ami eddig nem volt lehetséges. Egy ókori vagy középkori faragott kő vagy értékes fémtárgy úgy lesz „kézbe vehető”, ahogy eddig sohasem. Egy épületről készült metszet olyan dolgokat tárhat fel, ami eddig rejtve volt. Fehér András, a 4iG Nyrt. Mensor3D üzletágának üzletfejlesztésért felelős igazgatója ezen a területen komoly és értékes tapasztalatot halmozott fel. Őt kérdeztük a technológia mibenlétéről a kulturális örökségvédelem, illetve régészet területén, a legnagyobb kihívásokról, és persze a jövőről.
-
Hogy kerül a mesterséges intelligencia a szántóföldre?
Az informatikának egyre nagyobb a szerepe a hatékony mezőgazdasági termelésben. Utánajártunk, miben és hogyan segíthet a legmodernebb technológia a gazdáknak.
-
DORA-rendelettel erősíti meg az EU a digitális biztonsági szabályozást
Az Európai Bizottság komolyan megregulázza a digitális pénzügyi szektort. Utánajártunk, mivel jár a változás és hogyan birkóznak meg a magyar bankok, biztosítók és további érintett társaságok az új követelményekkel.
-
2022 a hibrid felhő és az átalakuló adatközpontok éve
Ez a különösen dinamikusan növekvő terület hamarosan a legtöbb cég számára megkerülhetetlenné válik.
-
Okos gyárak a nagyvilágban
Ma már sokaknak okos a tévéje és a porszívója, a telefonról már nem is beszélve, ennek ellenére valószínűleg kevesen gondolkodnak el azon, hogy ezek a mindennapi eszközök mennyire okosan készülnek. Miben hasonlítanak napjaink gyártási folyamatai a néhány évtizeddel ezelőttire? A termelőüzemeket is felokosították? És ha igen, hogyan? A helyzet az, hogy a telefonok és tévék megelőzték ebben a gyártósorok, ahol még ennek a folyamatnak az elején jár a technológia, de akadnak már előremutató kezdeményezések, mint például a levegőtesztelő drónok vagy a digitális ikrek.