
Mennyit tud a mesterséges intelligenciáról?
Kvízkészítő – a Riddle támogatásával
Ha felfrissítené ismereteit, akkor olvassa el bevezető posztunkat, a hazai és nemzetközi helyzetképet, illetve a speciális, orvostudományhoz kapcsolódó bejegyzésünket a mesterséges intelligenciáról.
A tartalom létrejöttét a 4iG támogatta; előállításában, szerkesztésében a hvg.hu és a HVG hetilap szerkesztősége nem vett részt. A tartalom a HVG BrandLab produkciójában készült.
Ezt olvasta már?
-
Az orvostudomány a technológia segítségével hatalmas léptékben fejlődhet – MI-körkép 3. rész
A genetika, a bioinformatika és a mesterséges intelligencia együttes alkalmazásával egyre hatékonyabbá válhat az ellátás, ezzel együtt pedig az egészségügy költségei is komolyan csökkenthetőek.
-
A robotizáció a válasz a munkaerő-piaci problémákra
Az Ipar 4.0 terjedésével egyre több gyártó és logisztikai cég ismeri fel, miért hatékony a robotizáció – ami, a tévhitekkel ellentétben, nem eredményez munkanélküliséget, sőt éppen, hogy támogatja a humánerőforrás-hiánytól szenvedő területek működését.
-
Jóból kiváló
A 4iG Csoportnak tizennyolc tagvállalat HR-folyamatait, vállalati kultúráját kell összehangolnia. Mindebbe Gothárdi Ibolya, a Csoport HR-igazgatója enged bepillantást.
-
A fintech előretörése új típusú gondolkodást igényel
A pénzügyi szolgáltatások a szemünk láttára olvadnak össze az IT-világával, ehhez azonban mindkét oldalnak együtt kell működnie. A digitális transzformáció ezen a területen (is) mindent érint.
-
„Soha többet nem rekonstruálható dolgokat tudunk megőrizni az örökkévalóságnak” – hogy segít a 3D-technológia a kultúra területén? (interjú)
Építészek, régészek és más hozzáértő szakemberek állítják, hogy a 3D-s technológiával olyan dolgok válnak láthatóvá, értelmezhetővé, ami eddig nem volt lehetséges. Egy ókori vagy középkori faragott kő vagy értékes fémtárgy úgy lesz „kézbe vehető”, ahogy eddig sohasem. Egy épületről készült metszet olyan dolgokat tárhat fel, ami eddig rejtve volt. Fehér András, a 4iG Nyrt. Mensor3D üzletágának üzletfejlesztésért felelős igazgatója ezen a területen komoly és értékes tapasztalatot halmozott fel. Őt kérdeztük a technológia mibenlétéről a kulturális örökségvédelem, illetve régészet területén, a legnagyobb kihívásokról, és persze a jövőről.