A 4iG Csoportnak tizennyolc tagvállalat HR-folyamatait, vállalati kultúráját kell összehangolnia.
Mindebbe Gothárdi Ibolya, a Csoport HR-igazgatója enged bepillantást.
Számos ugrást hozhat életminőségünkben az 5G az okos városok koncepcióinak megvalósulásával. Biztonságosabb és gyorsabb (tömeg)közlekedés, hatékonyabb városüzemeltetés, fejlettebb turizmus – csak néhány példa az előttünk álló jövőből.
2041-ben vajon lesznek még dolgozatok, lehet kapni egyest? Átveheti a tanárok szerepét a mesterséges intelligencia, vagy ha nem, hogyan egészítheti ki a munkájukat? Ha a mesterséges intelligencia elsajátítja a nyelvünket, általános intelligenciával fog rendelkezni? Az MI 2041 – A jövőben történt podcast oktatás és tanulás fókuszú részében arról is szó esett, hogyan lehetne személyre szabott oktatást nyújtani, és miért fontos, hogy a diákoknak legyen döntési lehetősége, merre szeretnének orientálódni.
Egyáltalán nem disztópia, hogy valami olyasmit lássunk, amit bár teljesen valóságosnak hiszünk, egy program rakta össze. Az meg, hogy ezt mire használjuk, már más kérdés. Szolgálhatja a javunkat, szórakoztathat vagy tömegeket verhet át. Honnan tudjuk, hogy egy videót nem manipulálták? Háborút is kirobbanthat a deepfake? Lehetséges, hogy a jövőben személyre szabott mozifilmeket kapjunk? Ehhez hasonló kérdések merültek fel a MI 2041 – A jövőben történt tech-fókuszú részében.
A genetika, a bioinformatika és a mesterséges intelligencia együttes alkalmazásával egyre hatékonyabbá válhat az ellátás, ezzel együtt pedig az egészségügy költségei is komolyan csökkenthetőek.
A technológiával kapcsolatos aktuális kérdéseket a 4iG szakértőjével, Szücs Imre Principal Data Science and Machine Learning Architect mérnökkel jártuk körbe.
Az elmúlt időszakban rohamosan fejlődik a mesterséges intelligencia és egyre nagyobb szeletet hasít magának a technológia területén: az MI fejlődését, múltját, jelenét és jövőjét a 4iG szakértőjével, Szücs Imre Principal Data Science and Machine Learning Architect mérnökkel jártuk körbe. Az első részben azt tekintjük át, hol tart most a technológia.
Nemcsak az autóval közlekedők, hanem szinte bárki tapasztalhatja, hogy ma Magyarországon a városok, nagyobb települések egyik legnagyobb problémáját a közlekedés, annak levegő-, illetve zajszennyezése, valamint a dugókban töltött idő jelenti. Az autók száma jelentősen megugrott az elmúlt két évtizedben, amivel a városi úthálózatok áteresztőképessége nem tud lépést tartani.