A 4iG Csoportnak tizennyolc tagvállalat HR-folyamatait, vállalati kultúráját kell összehangolnia.
Mindebbe Gothárdi Ibolya, a Csoport HR-igazgatója enged bepillantást.
Számos ugrást hozhat életminőségünkben az 5G az okos városok koncepcióinak megvalósulásával. Biztonságosabb és gyorsabb (tömeg)közlekedés, hatékonyabb városüzemeltetés, fejlettebb turizmus – csak néhány példa az előttünk álló jövőből.
2041-ben vajon lesznek még dolgozatok, lehet kapni egyest? Átveheti a tanárok szerepét a mesterséges intelligencia, vagy ha nem, hogyan egészítheti ki a munkájukat? Ha a mesterséges intelligencia elsajátítja a nyelvünket, általános intelligenciával fog rendelkezni? Az MI 2041 – A jövőben történt podcast oktatás és tanulás fókuszú részében arról is szó esett, hogyan lehetne személyre szabott oktatást nyújtani, és miért fontos, hogy a diákoknak legyen döntési lehetősége, merre szeretnének orientálódni.
Egyáltalán nem disztópia, hogy valami olyasmit lássunk, amit bár teljesen valóságosnak hiszünk, egy program rakta össze. Az meg, hogy ezt mire használjuk, már más kérdés. Szolgálhatja a javunkat, szórakoztathat vagy tömegeket verhet át. Honnan tudjuk, hogy egy videót nem manipulálták? Háborút is kirobbanthat a deepfake? Lehetséges, hogy a jövőben személyre szabott mozifilmeket kapjunk? Ehhez hasonló kérdések merültek fel a MI 2041 – A jövőben történt tech-fókuszú részében.
A pénzügyi szolgáltatások a szemünk láttára olvadnak össze az IT-világával, ehhez azonban mindkét oldalnak együtt kell működnie. A digitális transzformáció ezen a területen (is) mindent érint.
Manapság egyre többször hallani az energiagazdálkodás fontosságáról, azonban sok cég még ennek ellenére sem látja át az ehhez kapcsolódó tényleges előnyöket, holott a kötelezettség és költségoptimalizálás mellett a vállalatok jövőállósága is több szempontból ezen áll vagy bukik. Hoffer Zoltán, a 4iG szenior szakértékesítője segítségével tisztázzuk a folyamat fontosabb lépéseit.
Nemcsak az autóval közlekedők, hanem szinte bárki tapasztalhatja, hogy ma Magyarországon a városok, nagyobb települések egyik legnagyobb problémáját a közlekedés, annak levegő-, illetve zajszennyezése, valamint a dugókban töltött idő jelenti. Az autók száma jelentősen megugrott az elmúlt két évtizedben, amivel a városi úthálózatok áteresztőképessége nem tud lépést tartani.
A digitális technológia ma már az élet olyan területein is jelen vannak, amelyekről nem is gondolnánk. Az ipari folyamatok viszont ebből a szempontból mindig megelőzték a hétköznapi életet, így nem csoda, hogy ma már a versenyképes ipari szereplők egytől egyig az úgynevezett Ipar 4.0 iránymutatásait követik.